XXVI Niedziela Zwykła 25.09.2022

1. W przyszłą niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

 

2. W środę 28.09.2022- spotkanie dla kandydatów na ministrantów o godzinie 16:30 w Kościele.

 

3. W sobotę 1.10.2022 rozpoczęcie nabożeństw różańcowych.

Tak się pięknie składa, że w I sobotę odbędzie się o godzinie 18:00 ostatnie Nabożeństwo Fatimskie, gdzie zostaną wprowadzone relikwie błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, szczególnego czciciela Matki Bożej, który swoje życie postawił na Maryję.

Błogosławionego Kardynał Stefan Wyszyński jest patronem naszej szkoły, w sposób szczególny na to nabożeństwo zapraszam nauczycieli, wychowawców, rodziców a szczególnie dzieci i młodzież naszej szkoły.

Zwracam się z gorącą prośbą do parafian od numeru 70 do 140 o pomoc w przygotowaniu Zakątka Matki Bożej do nabożeństwa.

Prosiłbym Drogich Parafian o podkoszenie trawy, podgrabanie liści oraz pościeranie ławeczek. Prosiłbym parafian w środę na godzinę 8:00 lub w innym dogodnym czasie.

 

4. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godzinie 17:00 msza Święta, a następnie nabożeństwo.

W Niedziele nabożeństwa różańcowe o godzinie 15:00.

Moi Kochani postarajmy się zorganizować sobie tak czas, aby na nabożeństwach różańcowych było nas jak najwięcej.

Matka Boża będzie o nas pamiętać wypraszając nam, naszym rodzinom zdroje łask.

 

5. W środę po nowennie zapraszam Akcje Katolicką na spotkanie w budynku naszego muzeum.

 

6. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Głos Niebylca.

 

7. Dyżur w Kościele numery 125-140.

 

Od 1 październik będą odprawiane msze Święte gregoriańskie za zmarłego Edwarda Łuszczek.

 

Msze Święte w tym tygodniu:

 

Poniedziałek

7:00- Za zmarłego Edwarda Łuszczek w intencji od wnuków Neli, Ingi i Igora.

7:20- W intencji rodzin od numeru 115 do 125.

Nowenna do Świętego Mikołaja.

 

Wtorek

7:00- Za zmarłego Edwarda Łuszczek w intencji od siostry Agaty z rodziną.

Nabożeństwo do Świętego Jana Napomucena.

 

Środa

7:00- Za zmarłego Edwarda Łuszczek w intencji od brata Tadeusza z żoną.

17:30- Adoracja Najświętszego Sakramentu.

18:00- Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o opiekę Matki Bożej.

 

Czwartek

6:30- Adoracja Najświętszego Sakramentu.

7:00- Za zmarłego Edwarda Łuszczek w intencji od siostry Kazimiery z mężem.

 

Piątek

7:00- Dziękczynna za 10 lat kapłaństwa, oraz 35 lat życia księdza Juliana i księdza Mirosława.

7:20- Za zmarłego Edwarda Łuszczek w intencji od siostry Władysławy z mężem.

 

Sobota

7:00- Za zmarłego Edwarda Łuszczek- msza Święta gregoriańska.

18:00- Dziękczynna w 18 rocznicę urodzin Katarzyny, Karoliny i Kingi.

18:00- Za zmarłych Wiktorię, Tomasza, Tadeusza, Józefa, Stanisława

Za zmarłych z rodzin Magierów i Iskrzyckich

 

Niedziela

8:00- Za zmarłego Józefa i Józefę Basamon.

9:30- Za zmarłego Wiesława Lubas w 10 rocznicę śmierci.

11:00- Za zmarłego Edwarda Łuszczek- msza Święta gregoriańska.

15:00- Nabożeństwo różańcowe.

Facebook

XXV Niedziela Zwykła 18.09.2022

1. W poniedziałek 19.09.2022 wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z La Salette- Pojednawczyni grzeszników.

2. Dziś w naszej diecezji kwesta do skarbonek na Katolickie Radio VIA.

3. Pani organistka składa podziękowanie za złożoną ofiarę.
Składka wyniosła 7 560zł.

4. W przyszłą niedzielę prosiłbym Drogich Parafian o ostatnia składkę na tacę na rzecz prac w naszej świątyni i parafii.

5. W środę o godzinie 16:30 w Kościele spotkanie dla kandydatów na ministrantów.

6. Prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny.

7. Dyżur w Kościele numery od 115 do 125.

Msze Święte w tym tygodniu:

Poniedziałek
7:00- W intencji rodzin od numeru 100 do 115.
Nowenna do Świętego Mikołaja.

Wtorek
7:00- Za zmarłego Edwarda Łuszczek w intencji od żony Wiesławy.
Nabożeństwo do Świętego Jana Napomucena.

Środa
7:00- Za zmarłego Edwarda Łuszczek w intencji od córki Barbary z mężem.
17:30- Adoracja Najświętszego Sakramentu.
18:00- Za zmarłego Zbigniewa Gwizdak.

Czwartek
6:30- Adoracja Najświętszego Sakramentu.
7:00- Za zmarłą Annę Szpiech.

Piątek
7:00- Za zmarłego Ryszarda Bosek.

Sobota
7:00- Za zmarłego Jana Bosek w 6 rocznicę śmierci w intencji od żony.

Niedziela
8:00- Za zmarłego Kazimierza Szpond.
9:30- Dziękczynna w 18 rocznicę urodzin Liliany.
11:00- Za zmarłą Danutę Fic w intencji od rodziny Czyż.

Facebook

XIII Niedziela Zwykła 26.06.2022

1. W środę 29.06.2022 Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
Msze Święte w naszej parafii o godzinie 8:00, 11:00 i 18:00.
Składka przeznaczona na działalność Stolicy Apostolskiej.

2. W tym tygodniu wypada I piątek i sobota miesiąca.
Spowiedź w I piątek rano od 6:30 i po południu od godziny 16:00.

3. W sobotę uroczyście będziemy świętować odpust Ku Czci Matki Bożej Jagodnej.
Msze Święte o godzinie 8:00, 9:30 i 11:00.
Na mszy Świętej o godzinie 11:00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła- zapraszam szczególnie dziewczynki do sypania kwiatków, oraz chłopców do dzwonienia.
Matce Bożej Jagodnej będziemy polecać wszystkie nasze intencje.
W tym dniu o godzinie 20:00 odbędzie się w Zakątku Matki Bożej Fatimskiej kolejne nabożeństwo fatimskie, gdzie zostaną wprowadzone relikwie Świętego Stanisława Biskupa- Patrona Polski.
W sobotę na każdej mszy Świętej poświęcenie jagód.
Zwracam się z gorącą prośbą do parafian od numeru 360 do 400 o pomoc w przygotowaniu Zakątka Matki Bożej do nabożeństwa.
Prosiłbym parafian w środę na godzinę 8:00 rano lub w innym dogodnym terminie.
Chodzi jak zwykle o wykoszenie trawy, pozbieranie gałązek, oraz przetarcie ławeczek.

4. W przyszłą niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych i składka na Seminarium Duchowne.

5. Prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

6. Dyżur w Kościele numery od 370 do 380.

Msze Święte w tym tygodniu:

Poniedziałek
7:00- W intencji rodzin od numeru 360 do 370.
Nowenna do Świętego Mikołaja.

Wtorek
7:00- Za zmarłych Annę, Andrzeja i Stanisława Szafran.
Nabożeństwo do Świętego Jana Napomucena.

Środa- Uroczystość Świętych Piotra i Pawła.
8:00- Za zmarłego Władysława Urban.
9:30- Za zmarłego Stanisława Dudek w rocznicę śmierci.
18:00- Za zmarłego Władysława Janaś w 3 rocznicę śmierci.

Czwartek
6:30- Adoracja Najświętszego Sakramentu.
7:00- Za zmarłego Edwarda Łuszczek w intencji od Ewy i Waldemara Józefczyk.

Piątek
7:00- Za zmarłego Stanisława Pałys w intencji od Marii i Józefa Bosek.
17:30- Adoracja grupy modlitewnej apostolstwa pomocy duszom w czyściu cierpiącym.
18:00- Za zmarłego Edwarda Łuszczek w intencji od Bożeny.

Sobota- Odpust Ku Czci Matki Bożej Jagodnej.
8:00- Za zmarłego Władysława Pietrucha.
8:00- Za zmarłego Antoniego Pileckiego.
9:30- O błogosławieństwo Boże w 20 rocznicę ślubu.
11:00- W intencji parafian.
11:00- O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla rodziny Piwków i Koczargów.
20:00- O zdrowie dla Stanisława.
20:00- O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Zbigniewa z okazji urodzin i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny, oraz o zdrowie dla Kacperka.

Niedziela
8:00- Za zmarłych Józefa i Józefę Basamon.
9:30- Za zmarłych Stanisława i Jana Pyra.
11:00- Dziękczynna Za zdrowie Marii i Stanisława Szuba, oraz ich dzieci z rodzinami.

Facebook

Wniebowstąpienie Pańskie 29.05.2022

1. Dziś nabożeństwo majowe o godzinie 15:00.

2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
Również w przyszłą niedzielę Adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych i składka na cele diecezjalne.

3. W środę wypada Dzień Dziecka polecamy Matce Bożej dzieci- szczególnie dzieci z naszej parafii.

4. 31.05.2022 wypada Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny- zakończenie nabożeństw majowych. Podziękujmy Matce Bożej za wszystkie otrzymane łaski.

5. W środę o godzinie 16:30 spotkanie w Kościele dla kandydatów dla ministrantów.

6. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobotę miesiąca.

7. W I czwartek spowiedź rano od godziny 6:30.

8. W I piątek spowiedź rano od godziny 6:30 i po południu od godziny 16:00.

9. Od I piątku miesiąca czerwca rozpoczyna w naszej parafii działalność Grupa modlitewna apostolstwa pomocy Dusz w Czyściu Cierpiących.
Adoracja rozpocznie się w I piątek o godzinie 17:30.
W sposób szczególny będziemy polecać Dusze w Czyściu Cierpiące w każdy I piątek miesiąca zapraszam parafian do wspólnej modlitwy.

10. W I sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godzinie 7:00 natomiast na godzinę 19:00 zapraszam na kolejne nabożeństwo fatimskie, gdzie zostaną wprowadzone do naszej parafii relikwie błogosławionej Hanny Chrzanowskiej- patronki pielęgniarek i służby zdrowia.
Podczas nabożeństwa fatimskiego uroczystego wprowadzenia relikwii Hanny Chrzanowskiej dokona Biskup Kazimierz Górny.
Zwracam się z gorącą prośbą do parafian od numeru 300 do 360 o pomoc w przygotowaniu Zakątka Matki Bożej do nabożeństwa.
Bardzo bym prosił o wykoszenie trawy, pozbieranie gałązek i przetarcie ławeczek.
Prosiłbym Drogich Parafian do powyższych prac w środę na godzinę 8:00 lub w innym dogodnym czasie.

11. W sobotę o godzinie 10:00 zbiórka lektorów i ministrantów, oraz kandydatów na ministrantów.

12. Prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

13. Dyżur w Kościele numery od 310-332.

Msze Święte w tym tygodniu:

Poniedziałek
7:00- W intencji rodzin od numeru 280 do 310.
Nowenna do Świętego Mikołaja.
18:00- Za zmarłego Jana msza Święta gregoriańska.

Wtorek
7:00- Za zmarłą Elżbietę Żygłowicz w intencji od córki Anny.
Nabożeństwo do Świętego Jana Napomucena.
18:00- Za zmarłych Julię i Tadeusza Domaradzkich.

Środa
7:00- Za zmarłą Elżbietę Żygłowicz w intencji od wnuczki Iwony.
17:30- Adoracja Najświętszego Sakramentu.
18:00- Za zmarłą Weronikę Łyszczarz.

Czwartek
6:30- Adoracja Najświętszego Sakramentu.
7:00- Za zmarłą Elżbietę Żygłowicz w intencji od Grażyny i Sylwestra Noga.

Piątek
7:00- Za zmarłą Elżbietę Żygłowicz w intencji od Wiesławy i Zenona Fortuna.
17:30- modlitwa w intencji Dusz w Czyściu Cierpiących.
18:00- Za zmarłego Henryka Głowackiego w intencji od Sylwestra Betleja z rodziną.

Sobota
7:00- Za zmarłą Elżbietę Żygłowicz w intencji od siostry Lucyny.
19:00- Za zmarłych Józefa i Pawła Kudła.
19:00- O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla Zbigniewa i rodziny.

Niedziela
8:00- Za zmarłych Józefa i Józefę Basamon.
9:30- Za zmarłych Józefa, Władysławę i Zdzisława Urban.
11:00- O opiekę Matki Bożej z okazji urodzin Dominika i Dawida.

Facebook

IV Niedziela Wielkanocna 8.05.2022

1. Dziś Niedziela Dobrego Pastrza, modlimy się dziś o dobre i Święte powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii- Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

2. Kończymy dzisiaj Misje Święte- podziękujmy Panu Bogu, Matce Boskiej i Świętemu Józefowi za ogrom łask, które spłynęły na naszą parafię.

3. W przyszłą niedzielę składka na Katolickie Radio Via.

4. Prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

5. Dyżur w Kościele numery 240-260.

Msze Święte w tym tygodniu:

Poniedziałek
7:00- Za zmarłego Jana msza Święta gregoriańska.
Nowenna do Świętego Mikołaja.
18:00- Za zmarłego Henryka Głowackiego w intencji od Ewy i Józefa Pasternak.

Wtorek
6:30- Za zmarłego Jana msza Święta gregoriańska.
18:00- Za zmarłego Henryka Głowackiego w intencji od Bogusławy i Andrzeja Leżajskich.

Środa
7:00- Za zmarłego Henryka Głowackiego w intencji od Teresy i Władysława Nowak.
18:00- Za zmarłego Jana msza Święta gregoriańska.

Czwartek
6:30- Adoracja Najświętszego Sakramentu.
7:00- Za zmarłego Henryka Głowackiego w intencji od Anety i Bogdana.
18:00- Za zmarłego Jana msza Święta gregoriańska.

Piątek
7:00- Za zmarłego Jana msza Święta gregoriańska.
18:00- Za zmarłego Jana Szpiech w 20 rocznicę śmierci.

Sobota
7:00- Za zmarłego Jana msza Święta gregoriańska.
18:00- Za zmarłego Henryka Głowackiego w intencji od rodziny Drążek.

Niedziela
8:00- Za zmarłą Zofię Nowak.
9:30- Za zmarłą Zofię.
11:00- Za zmarłego Jana msza Święta gregoriańska.
15:00- Nabożeństwo Majowe.

W przyszłą niedzielę po nabożeństwie majowym na parkingu koło naszego muzeum poświęcimy Kaplicę Ku czci Świętego Andrzeja Boboli Patrona Polski i zawierzymy jego opiece naszą Ojczyznę.

Facebook

III Niedziela Wielkanocna 1.05.2022

1. W Imię Boże rozpoczęliśmy w naszej parafii Święte Misje pod patronatem Świętego Józefa.
Polecamy temu szczególnemu Świętemu naszą parafię, nasze rodziny, księdza misjonarza Andrzeja, oraz nasze osobiste intencje.

2. Dziś nabożeństwo majowe o godzinie 15:00.

3. W przyszłą sobotę w ramach odbywających się misji o godzinie 18:00 odbędzie się pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie.
Zostaną podczas nabożeństwa wprowadzone relikwie Świętego Józefa Morello.

4. Zwracam się z gorącą prośbą do parafian od numeru 200 do 300 o pomoc w przygotowaniu Zakątka Matki Bożej do nabożeństwa.
Prosiłbym o podkoszenie trawy, udrożnienie po zimie rynienek ściekowych, pozbieranie gałęzi, oraz o przetarcie ławeczek.
Prosiłbym Drogich Parafian w środę na godzinę 9:00 lub w innym dogodnym terminie.

5. W środę o godzinie 15:00 w Kościele próba dla dzieci klasy IV przed uroczystością rocznicy I Komunii Świętej.

6. Prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

7. Dyżur w Kościele rodzice dzieci klasy IV.

8. Dziś zmiana tajemnic różańcowych i składka na Seminarium Duchowne.

9. We wtorek Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski.
Msze Święte o godzinie 8:00, 9:30, 11:00.

10. 2 maja obchodzimy Dzień Flagi, na znak naszego patriotyzmu i miłości do naszej ojczyzny wywieśmy przy naszych domach flagę narodową.

Msze Święte w tym tygodniu:

Poniedziałek
8:00- Za zmarłych Alicję i Stanisława Fortuna.
8:00- Za zmarłego Jana msza Święta gregoriańska.
17:00- Za zmarłego Jacka Żelichowskiego w intencji od Kazimierza Pileckiego.
18:00- Za zmarłego Henryka Głowackiego w intencji od Bogdana Bajorskiego z rodziną.

Wtorek- Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski
8:00- Za zmarłych Teklę, Tadeusza i Józefa Pałys.
Za zmarłego Edwarda Grudzińskiego.
8:00- Za zmarłego Jana msza Święta gregoriańska.
9:30- Za zmarłych Marię i Józefa Fortuna.
9:30- O błogosławieństwo Boże i prowadzenie przez Ducha Świętego Księdza Artura z okazji 5 rocznicy rozpoczęcia margaretki i wytrwałości dla modlących się.
11:00- Za zmarłych Marię, Ludwika i Jana Dziki.
11:00- Za zmarłych Marię i Stanisława Domaradzkich w intencji od Małgorzaty.
15:00- Nabożeństwo Majowe.

Środa
8:00- Za zmarłych Weronikę i Kazimierza Bosek.
17:00- Za zmarłego Jana msza Święta gregoriańska.
18:00- O szczęśliwe urodzaje w intencji z rejonu Sołtysie.
18:00- O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla sióstr i ich rodzin, oraz o pokój na świecie w intencji z róży Świętej Faustyny.

Czwartek
8:00- Za zmarłych Edwarda, Stanisława i Mariana Bosek.
17:00- W intencji parafian.
18:00- Za zmarłego Jana msza Święta gregoriańska.
18:00- Za zmarłego Adama Pileckiego.

Piątek
8:00- Za zmarłych Czesława i Zdzisławę Czubek.
17:00- W intencji dusz w czyściu cierpiących.
18:00- Za zmarłego Jana msza Święta gregoriańska.
18:00- Za zmarłego Henryka Głowackiego w intencji od wnuczki Pauliny.

Sobota
8:00- Za zmarłego Jana msza Święta gregoriańska.
8:00- Za zmarłego Henryka Głowackiego w intencji od Radosława i Anny Pałys.
10:30- Za zmarłych Bronisławę i Stefana w intencji od Zofii.
18:00- O błogosławieństwo Boże dla druchów OSP Połomia i ich rodzin.
18:00- O szczególną opiekę Matki Bożej dla Bogumiły i Władysława Masłyk.

Niedziela
8:00- Za zmarła Danutę Panek w 1 rocznicę śmierci.
8:00- Za zmarłego Jana msza Święta gregoriańska.
9:30- Za zmarłego Stanisława Lęcznar.
9:30- Za zmarłego Stanisława Józefczyk w intencji od córki.
11:00- W intencji dzieci klasy IV, ich rodziców, oraz rodziców chrzestnych.
11:00- Za zmarłego Henryka Głowackiego w intencji od zarządu OSP Połomia.
15:00- Nabożeństwo Majowe.

Facebook

Niedziela Miłosierdzia 24.04.2022

1. Niedziela Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas. W tę niedzielę w całej Polsce obchodzony jest Dzień Dobra.

2. Przy Ołtarzu Serca Pana Jezusa możemy złożyć skarbonki wielkopostne jako pomoc chorym i cierpiącym.

3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

4. Tradycyjnie bardzo bym prosił, aby dzisiaj w Godzinę Miłosierdzia odmówić w rodzinach Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju w Ukrainie.

5. W przyszłą sobotę o godzinie 18:00 rozpoczynamy w naszej parafii misje parafialne pod patronatem Świętego Józefa Patrona Rodziny.
Zawierzamy temu szczególnemu Świętemu naszą parafię i nasze rodziny.

6. W przyszłą niedzielę dzieci klasy III na mszy Świętej o godzinie 11:00 przystąpią do I Komunii Świętej.
Bardzo proszę, aby miejsca w prezbiterium zostawić dla rodziców dzieci klasy III, oraz rodziców chrzestnych.
Próby dla dzieci klasy III odbędą się we wtorek, czwartek i piątek w Kościele o godzinie 15:00.
Natomiast w środę o godzinie 15:00 próba dla dzieci klasy IV przed uroczystością rocznicy I Komunii Świętej.
Spowiedź dla dzieci klasy III, oraz rodziców i rodziców chrzestnych odbędzie się w sobotę o godzinie 8:30.

7. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa majowe.
W miesiącu maju msza Święta wieczorna o godzinie 18:00, a następnie nabożeństwo majowe.
W niedzielę i święta nabożeństwo majowe o godzinie 15:00.

8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i składka na Seminarium Duchowne.

9. W niedzielę 1 mają zostanie ustanowione Diecezjalne Sanktuarium Świętego Józefa w Rzeszowie- Staromieściu.

10. Prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

11. Dyżur w Kościele rodzice dzieci klasy III.

12. Od 1 mają będą odprawiane msze Święte gregoriańskie za zmarłego Jana Kawalec.

Msze Święte w tym tygodniu:

Poniedziałek
7:00- W intencji rodzin od numeru 220 do 240.
Nowenna do Świętego Mikołaja.

Wtorek
7:00- Za zmarłych Katarzynę i Józefa Dziedzic.
7:20- Za zmarłego Pawła Bosek w intencji od dzieci klasy II, rodziców oraz wychowawczyni.
Nabożeństwo do Świętego Jana Napomucena.

Środa
7:00- Za zmarłego Henryka Głowackiego w intencji od wnuka Rafała z rodziną.
16:00- Adoracja Najświętszego Sakramentu.
16:30- Za zmarłego Jana Noworól w intencji od rodziny Bosek.

Czwartek
6:30- Adoracja Najświętszego Sakramentu.
7:00- Za zmarłych Marię i Benedykta Bosek.

Piątek
7:00- Za zmarłych Helenę i Mikołaja Wójcik w intencji od Marii Wnęk z mężem.

Sobota
7:00- Za zmarłych Jana, Józefę i Leonardę Pileckich.
18:00- Rozpoczęcie Misji Parafialnych.
18:00- Za zmarłych Bolesława i Janinę Sikora w intencji od syna.
18:00- Za zmarłego Stanisława Józefczyk w intencji od wnuczki Basi i Mariusza.

Niedziela
8:00- O szczęsliwe zdanie matury dla Patrycji i szczęśliwe zdanie egzaminów dla Gabrysi.
8:00- Za zmarłychJózefa i Józefę Basamon.
9:30- O błogosławieństwo Boże dla sióstr i o pokój w Ukrainie z róży Wiesławy Fortuna.
9:30- Za zmarłego Henryka Głowackiego w intencji od Danuty i Roberta Pałys.
11:00- W intencji dzieci klasy III, ich rodziców, oraz rodziców chrzestnych.
11:00- Za zmarłego Jana Kawalec- msza Święta gregoriańska.
15:00- Nabożeństwo Majowe.

Facebook

Poniedziałek Wielkanocny 18.04.2022

1. Przyszła Niedziela to Niedzia Miłosierdzia. Tradycyjnie złożymy skarbonki wielkopostne przy Ołtarzu Serca Pana Jezusa- jako dar dla chorych i cierpiących.

2. Prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

3. Dyżur w Kościele numery od 220 do 240.

Mszę Święte w tym tygodniu:

Wtorek
7:00- O błogosławieństwo Boże dla Mieczysława w intencji od mamy.

Środa
7:00- Za zmarłego Stanisława Józefczyk w intencji od rodziny Krupów.
16:00- Adoracja Najświętszego Sakramentu.
16:30- Za zmarłych Ignacego i Olimpie Klimek.

Czwartek
6:30- Adoracja Najświętszego Sakramentu.
7:00- Za zmarłego Stanisława Józefczyk w intencji od Stanisława i Grażyny Kobryn.

Piątek
7:00- O błogosławieństwo Boże dla Mieczysława i Miłosierdzia Bożego w intencji od rodzeństwa.

Sobota
7:00- Za zmarłych Czesławę, Tadeusza i Ryszarda Sikora.

Niedziela
8:00- Za zmarłego Mariusza Pałys.
9:30- O miłosierdzie Boże dla rodziny.
11:00- Za zmarłego Władysława Urban w 8 rocznicę śmierci.

Facebook

Niedziela Palmowa 10.04.2022

1. Dzis Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 15:00.

2. Dziewczynki z Koła Misyjnego rozprowadzają palmy- ofiary dowolne będą przeznaczone dla dzieci z Ukrainy.

3. Wielki Tydzień- Święte Triduum Paschalne.

Wielki Czwartek
Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godzinie 17:00, a następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godziny 21:30.
W Wielki Czwartek Panie z Koła Caritas będą rozprowadzać poświęcone chlebki jako symbol Eucharystii. Dobrowolne datki będą przeznaczone dla potrzebujących w naszej parafii.

Wielki Piątek
Adoracja w Ciemnicy od godziny 7:00.
O godzinie 8:00 Droga Krzyżowa w intencji zmarłych z naszych rodzin.
O godzinie 17:00 Liturgia Męki Pańskiej a następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godziny 22:00.
W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy.

Wielka Sobota
Adoracja przy Grobie Pańskim od godziny 7:00.
Poświęcenie pokarmów na Stół Wielkanocny o godzinie 8:00, 9:00, 10:00 i 11:00.
O godzinie 19:00 Liturgia Wigilii Paschalnej.
Poświęcenie ognia, paschału i wody Chrzcielnej.
Na liturgie przynosimy ze sobą świece.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
Uroczysta Rezurekcja z procesją o godzinie 7:00, pozostałe msze Święte o godzinie 9:30 i 11:00.

Poniedziałek Wielkanocny
Msze Święte o godzinie 8:00, 9:30 i 11:00.

4. Składam podziekowanie za złożoną składkę na rzecz wywozu śmieci z naszego cmentarza- składka wyniosła 8 420 zł.

5. Prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

6. Dyżur w Kościele numery od 210 do 220.

Msze Święte w tym tygodniu:

Poniedziałek
7:00- W intencji rodzin od numeru 200 do 210.
Nowenna do Świętego Mikołaja.

Wtorek
7:00- Za zmarłego Stanisława Józefczyk w intencji od Aleksandra i Ewy Józefczyk.
Nabożeństwo do Świętego Jana Nepomucena.

Środa
7:00- Za zmarłego Eugeniusza w intecji od Emilii.
16:00- Adoracja Najświętszego Sakramentu.
16:30- Za zmarłego Stanisława Józefczyk w intecji od Emila i Ireny Józefczyk.

Wielki Czwartek
17:00- Za zmarłego Edwarda Łuszczek w intecji od żony Wiesławy, córki Barbary z dziećmi i syna Tomasza z rodziną.

Wielka Sobota
19:00- Za zmarłego Kazimierę Szpond.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
7:00- W intencji druchów strażaków OSP Połomia i ich rodzin.
9:30- Za zmarłych Stanisława, Michała i Józefa Szuba w 12 rocznicę śmierci.
11:00- Za zmarłych Marię i Kazimierza Sołtys.

Poniedziałek Wielkanocny
8:00- Za zmarłych Stanisława i Emilię Golej.
9:30- Za zmarłych Helenę i Stanisława Sitek.
11:00- Za zmarłego Władysława Pietrucha w intencji od Stanisława z rodziną.

W Wielki Czwartek o godzinie 19:30 adorację w Ciemnicy poprowadzi Akcja Katolicka.
W Wielki Piątek o godzinie 19:30 adorację poprowadzi grupa modlitewna Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Facebook

V Niedziela Wielkiego Postu 3.04.2022

1. Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 15:00.

2. Dziś Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

3. W środę na godzinę 16:30 zapraszam na msze Świętą rodziców dzieci z klasy IV które będą przeżywały w tym roku rocznicę I Komunii Świętej, po mszy Świętej odbędzie się krótkie spotkanie z rodzicami.

4. Trwa w naszej parafii akcja ,,Wielkanocny dar dla potrzebujących”.
Otwórzmy swoje serca dla tych, którzy tego serca potrzebują składając dary w naszych sklepach, lub w Kościele.

5. W piątek 8.04.2022 po mszy Świętej wieczornej zapraszam członków Akcji Katolickiej na spotkanie w budynku naszego muzeum.

6. Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa- na każdej mszy Świętej poświęcenie palm.
Dziewczynki z Koła Misyjnego będą rozprowadzały palmy- dobrowolne datki będą przeznaczone dla dzieci z Ukrainy.

7. Prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

8. Dyżur w Kościele numery od 200 do 210.

Msze Święte w tym tygodniu:

Poniedziałek
7:00- W intencji rodzin od numeru 180 do 200 i za zmarłych z tych rodzin.
Nowenna do Świętego Mikołaja.

Wtorek
7:00- Za zmarłego Kaziemierza Mucha w intencji od wnuka Rafała z rodziną.
Nabożeństwo do Świętego Jana Nepomucena.

Środa
7:00- Za zmarłego Adama Leszczyńskiego w intencji od Stanisława z rodziną.
16:00- Adoracja Najświętszego Sakramentu.
16:30- Za zmarłego Stanisława Józefczyk w intencji od wnuczki Karoliny.

Czwartek
6:30- Adoracja Najświętszego Sakramentu.
7:00- Za zmarłego Stanisława Józefczyk w intencji od wnuczki Kasi.

Piątek
7:00- Droga Krzyżowa.
7:00- Za zmarłego Stanisława Józefczyk w intencji od wnuczki Kingi.
15:00- Koronka do Bożego Miłosierdzia.
16:30- Droga Krzyżowa.
16:30- Za zmarłego Jana Sikora w 37 rocznicę śmierci.

Sobota
7:00- Za zmarłych Janinę i Józefa Szarek.
Za zmarłą Helenę Drążek.

Niedziela
8:00- Za zmarłego Edwarda Pięciak w rocznicę śmierci.
9:30- Za zmarłego Edwarda Pałys w intencji od syn Romana z rodziną.
11:00- Dziękczynna w 18 rocznicę urodzin Kingi.
15:00- Gorzkie Żale.

Facebook